Je chemie do bazénu skutečně škodlivá?

Je chemie do bazénu skutečně škodlivá?

By 0 Comment 16. 1. 2021

Asi každý z nás se v létě rád osvěží v chladivé vodě bazénu. A to je v pořádku. Avšak dokud nemáte vlastní, o který se musíte starat, neuvědomíte si, kolik práce stojí udržet jeho vodu čistou a dostatečně kvalitní, aby bylo možné se v ní koupat.

V podstatě se jedná o téměř neustálý boj s řasami a sinicemi, kterým horké letní počasí také dělá dobře. Přidejme k tomu potravu v podobě napadaných listů, květů, ale i malých živočichů, a je jasné, že se nejedná o snadný úkol.

bazen5

Samozřejmě i to je důvod, proč jsme vytvořili několik vynálezů, které nám s ním mají pomoci. Tím asi nejzákladnějším je filtrační zařízení. To má za úkol odstraňovat z vody nečistoty prakticky všech velikostí. Ovšem on sám na to nestačí.

Dále také používáme klasickou síťku, se kterou vybíráme větší napadané kusy, jako jsou větve, listy, a podobně. Tedy takové, které filtr buď neodstraní, nebo by jej neúměrně zatížily, případně i ucpaly. Avšak ani to není dost na to, abychom zastavili nárůst řas.

A zde přichází ke slovu poněkud kontroverzní chemie do bazénu Chlorito.cz. Pod tímto názvem se skrývá více pomocníků. Může to být třeba vločkovač, díky kterému se malé kousíčky řas shluknou do větších, které je možno snadno vybrat síťkou, upravovač pH, chlor, ale i další.

bazen6

Je jasné, že mnozí lidé mají k tomuto způsobu čištění vody odpor. Slovo „chemie“ vnímají jako něco špatného, přičemž si neuvědomují, že je všude kolem nás, a že prakticky kamkoliv se podíváme, probíhají nějaké chemické procesy.

Jistě, situaci nepomáhá ani varování o nebezpečnosti, které je na každé lahvi. Ale ačkoliv je tam z dobrého důvodu, pokud dodržíte postup a dávkování předepsané výrobcem, nemáte se prakticky čeho obávat. Přeci jen, více jí je i v kohoutkové vodě, kterou se denně koupeme.

Měli bychom tedy používat určitou opatrnost, ale zároveň bychom se neměli příliš obávat. Koneckonců, kdyby byla až tak nebezpečná, nebyla by volně prodejná, ne?